Seul’e sukurta dirbtiniu intelektu paremta 5G sistema žmonių emocijoms nustatyti
Seul’e mokslininkai sukūrė dirbtiniu intelektu pagrįstą 5G integruotą virtualių emocijų atpažinimo sistemą, kuri žmogaus emocijas aptinka naudodama belaidžius signalus ir kūno judesius.
Virtuali emocijų sistema – 5G-I-VemoSYS – gali atpažinti bent penkias emocijų rūšis – džiaugsmą, malonumą, neutralią būseną, liūdesį ir pyktį – ir susideda iš trijų posistemių, susijusių su aptikimu, srautu ir žmogaus emocijų kartografavimu.
Sistema, susijusi su aptikimu, vadinama „AI-Virtual Emotion Barrier“ arba „AI-VEmoBAR“, kuri remiasi belaidžio ryšio atspindžiais žmogaus emocijoms aptikti.
Tada šią emocijų informaciją tvarko srauto sistema, vadinama AI-Virtual Emotion Flow arba AI-VEmoFLOW, kuri įgalina konkrečios informacijos apie emocijas srautą, konkrečiu laiku į konkrečią sritį.
Galiausiai, dirbtinio intelekto virtualiojo emocijų žemėlapis arba „AI-VEmoMAP“ naudoja daug šių virtualių emocijų duomenų, kad sukurtų virtualų emocijų žemėlapį, kurį galima naudoti grėsmių nustatymui ir nusikaltimų prevencijai.
Tyrime, paskelbtame žurnale „IEEE Network“, komanda ištyrė tokios technologinės revoliucijos atvirkštinę pusę, kad pačią dirbtinę intelektą galima panaudoti atakuojant ar keliant grėsmę 5G palaikančių sistemų saugumui, o tai savo ruožtu gali labai pakenkti jų patikimumui.
Šaltinis: AI-based 5G-enabled system to detect human emotions