Menu Close

Švedija nebenaudoja PGR tyrimų covid nustatyti, kuriais remiantis buvo paskelbta pandemija

Švedija nebenaudoja PGR tyrimų – virusų RNR galima aptikti praėjus keliems mėnesiams po užsikrėtimo
Išversta iš Švedijos visuomenės sveikatos agentūros:

Gairės dėl laisvės nuo infekcijos vertinimo kriterijų covid-19

Švedijos visuomenės sveikatos agentūra parengė nacionalinius laisvumo nuo covid-19 infekcijos vertinimo kriterijus.

PGR technologija, naudojama virusams nustatyti, negali atskirti virusų, galinčių užkrėsti ląsteles, nuo virusų, kuriuos neutralizavo imuninė sistema, todėl šiais tyrimais negalima nustatyti, ar asmuo yra užkrečiamas, ar ne. Virusų RNR dažnai galima aptikti praėjus kelioms savaitėms (kartais mėnesiams) po ligos, tačiau tai nereiškia, kad vis dar esate užkrečiamas. Taip pat yra keletas mokslinių tyrimų, kurie rodo, kad covid-19 užkrečiamumas yra didžiausias ligos laikotarpio pradžioje.

Todėl rekomenduojami kriterijai, kuriais remiantis vertinamas neužsikrėtimas, yra stabilus klinikinis pagerėjimas, kai bent dvi dienas nėra karščiavimo ir nuo simptomų pradžios praėjo bent septynios dienos. Asmenims, kuriems simptomai buvo ryškesni, – praėjus ne mažiau kaip 14 dienų po ligos, o labai sergantiems – individualus gydančio gydytojo įvertinimas.

Kriterijai parengti bendradarbiaujant su infekcinių ligų medicinos, klinikinės mikrobiologijos, higienos ir infekcijų kontrolės specialybių asociacijų atstovais. Paskutinį kartą jie buvo aptarti grupės posėdyje 2021 m. balandžio 19 d. dėl naujų viruso variantų. Tuomet buvo įvertinta, kad atnaujinimo nereikia. Rekomendacijos bus atnaujinamos, kai bus gauta naujų žinių apie covid-19 užkrečiamumą.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

https://www.folkhalsomyndigheten.se/publicerat-material/publikationsarkiv/v/vagledning-om-kriterier-for-bedomning-av-smittfrihet-vid-covid-19/

Šaltinis: https://laisvaslaikrastis.lt/svedija-nebenaudoja-pgr-tyrimu-covid-nustatyti-kuriais-remiantis-buvo-sugalvota-pandemija/