Menu Close

Atsivėrusio ugnikalnio salos gyventojams buvo pasakyta, kad nebus gelbėjami tie, kurie nebus vakcinuoti

Žmonėms ugnikalnio ištiktoje Sent Vinsento saloje šalies ministras pirmininkas pasakė, kad jie nebus gelbėjami, jei nebus pasiskiepiję COVID vakcina. Taip, tikrai.

Kruiziniai laivai buvo išsiųsti salos evakuacijai penktadienį, išsiveržus 4000 metrų aukščio ugnikalniui „La Soufrière“. Tačiau Sent Vinsento ir Grenadinų ministras pirmininkas Ralfas Gonsalvesas spaudos konferencijoje perspėjo, kad tie, kurie nesivakcinuos turės pasikliauti savimi.

“Vyriausiasis medicinos pareigūnas tikrins jau paskiepytus asmenis, kad šie galėtų patekti į laivą”, – sakė Gonsalvesas.

Iš didžiausios rizikos salos „raudonosios zonos“ evakuojama 16 000 žmonių, tačiau į šį skaičių nebus įtraukti tie, kurie dėl kokių nors priežasčių neatliko skiepo.

„Kad žmonės norėtų jus priimti COVID-19 metu, jie tikėsis, kad turėtumėte kuo aukštesnę apsaugą“, – žiniasklaidai sakė Gonsalvesas.

Anot vietos pareigūnų, kai kurie žmonės nenori būti evakuoti, nes bijo, kad bus priversti skiepytis.

Tai yra dar vienas pavyzdys, kaip viso pasaulio vyriausybės naudoja vakcinacijos statusą, norėdamos atsakyti žmonėms būtiniausių dalykų, įskaitant gelbėjimą nuo stichinės nelaimės.

Daugybė šalių ruošiasi įdiegti vakcinų pasus, kurie neleistų nevakcinuotiems patekti į numatytas vietas, kurios galiausiai galėtų apimti ir užeigas, restoranus, kino teatrus, parduotuves.

Šaltinis: People on Volcano-Stricken Island Told They Won’t Be Rescued if They Haven’t Had the COVID Vaccine